meksika limonu misket limon lime limon

Leave a Comment
OTELLER  BARLAR TOPTAN SİPARİŞ ALINIR ÜRÜNLERİMİZ İTHAL OLMAKTADIR .İLETİŞİM İÇİN LÜTFEN www.gojiberrysatisi.com iletişim adresinden bize ulaşınız mayıs ayı için sipariş alınır.

Misket limonu, turunç gil ailesindendir. Genellikle ekşi olsalar da tatlı misket limonları da mevcuttur. Pek çok yemeğin içine misket limonu suyu kullanılır, ayrıca kokteyllerde, cilt kremlerinde,  şekerlerde, yağlarda, diş macunlarında ve daha pek çok alanda da kullanılmaktadır.

Bu kadar çok amaçlı olan misket limonunun pek çok da faydası bulunmaktadır. İşte misket limonunun faydaları;

Kanseri önleyici etkisi vardır

Misket limonunun içindeki limon cilt, ağız, mide, meme, akciğer ve daha pek çok tip kansere karşı koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca misket limonu bol miktarda antioksidan ve C vitamini bulunmaktadır.

Antioksidan açısından zengindir

Misket limonu antioksidan açısından zengindir. Antioksidanlar, serbest radikallerin aktivitelerini nötraliz ederek dna’ları zarar görmelerini engeller ve kansere, erken yaşlanmaya ve kalp hastalıklarına karşı vücudu korur.

C vitamini açısından zengindir

Çeyrek fincan misket limonu suyu %46 oranında C vitamini içermektedir. C vitamini, immün sistemini güçlendirir, kalp sağlığını destekler, hasta olmanızı ve katarakt gibi göz hastalıklarının oluşumunu engeller.

Antibiyotik

Misket limonunun antibiyotik özelliği bulunmaktadır.

immün sistemi güçlendirir

Misket limonunun içindeki C vitamini immün sisteminizi güçlendirerek uzun süre destek sağlar. Grip gibi hastalıkların yanı sıra kanser gibi hastalıklara karşı da vücudu korur.

İltihap sökücü

Misket limonunun içinde bulunan C vitamini ve diğer bitkisel gıdalar iltihap sökücü etkiye sahiptirler. Misket limonu astım, kalp hastalıkları ve eklem iltihabına yakalanma risklerini de azaltabilmektedir.

Kalp sağlığı

C vitamini gibi antioksidanlar kalp krizi ve kalp hastalıklarını önleyici özelliğe sahiptirler. İltihap sökücü gıdaların kalp damar sistemini koruyucu özellikleri olduğu da bilinmektedir.

Eklem iltihabını önler

Araştırmalar, C vitamini tüketen kişilerin eklem iltihabına yakalanma risklerinin daha düşük olduğunu göstermiştir.

Göz sağlığı


C vitamini gözler için çok önemlidir. C vitamini eksikliği katarakt ve diğer göz hastalıklarına neden olmaktadır. Göz sağlığınızı korumak için C vitamini tüketmeye özen gösterin.

 http://www.gojiberrysatisi.com/

Next PostSonraki Kayıt Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

goji berry fidan fiyatları. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Home Ads

Instagram

Press

Latest in Sports

İLETİŞİM

MANİSA / SARUHANLI ALİBEYLİ KASABASI
GSM : 539 917 06 10
M@İL : gojiberryizmir@gmail.com

goji berry fidan,goji berry fidan satışı,yaprak ,dal satışı çok yakında hizmetinizdeyiz.

Flickr Imags